Munkatársak

Máthé Ágnes Klára
(ESC önkéntes 2019-2020)

Ágnes 2020 áprilisától szeptemberig volt a Portrétár ESC projektjének önkéntese. Így lett a Barabás projekt munkatársa is.

Ágnest a képzőművészet és a történelem iránti érdeklődése motiválta arra, hogy csatlakozzon a Portétár csapatához. Ez irányú érdeklődése segítette abban is, hogy elmerüljön a Barabás képek felkutatásában és gyűjtésében. 

Szabó Rita

 (ESC önkéntes 2019-2020)

Rita az Európai Unió ESC önkéntes lehetőségének köszönhetően 2019 szeptemberétől egy évet volt a Portrétár önkéntese, a Barabás projekt munkatársa. Rita három szóval jellemezné magát: kíváncsi, kreatív, tanulékony, ezen tulajdonságai pedig a Barabás projekt munkálatai során is megnyilvánultak.


Schneider Árpád 

2015-ben végzett becsüsként a BÁV Akadémián, azóta a BÁV Zrt aukciósházának munkatársaként foglalkozik műtárgyak, bútorok és festmények vizsgálatával és kereskedelmével. Ez a szakma örökös tanulást jelent számára, mivel mindig valami újat ismer meg, amely elősegíti a szakmai fejlődését. Pár évig saját galériáját vezette Pesthidegkúton. Kedvenc művészeti korszaka az art deco, szakterülete a magyar kerámia. 

Görbe Márk

Az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen végzett 2013-ban művészettörténészként legújabb kor, múzeológia és műemlékvédelem szakirányokon. Bútor-, ékszer-, festmény-, műtárgy- és szőnyegbecsüsi képesítéssel is rendelkezik. Főbb érdeklődési területe a XIX. század és XX. század elejének magyar képző- és iparművészete. Családtörténeti és várostörténeti kutatásokat is folytat.

Gergely Bea
(ESC önkéntes 2020-2021)

"Hihetetlen, hogy részt vehetek egy olyan projektben, ami ötvözi a művészetet és a történelmet." Bea számára olyan lehetőség nyílik meg amelyben felhasználhatja eddigi tudásait és újakra is szert tehet. Számára ez egy jó lehetőség a kapcsolat építésére, hiszen rengetek festmény veszett homályba, amit segíthet felkutatni, és így hasznos önkéntesnek érzi magát. Emellett pedig egy jó célt szolgál azzal, hogy ezt mindenki számára elérhetővé teszi, mint például a betléri huszárezred portréinak és történetének publikálása.

Pénzes Krisztina
(ESC önkéntes 2020-2021)

2020-ban végzett Kárpátalján az Ungvári Nemzeti Egyetemen történelem szakirányon. Mindig is érdekelte a művészet, a portrékutatás, hogy ki-kicsoda, kinek ki volt a felmenője. A múlt kutatása. Ukrán tudásának segítségével sikerült felvenni a kapcsolatot az ukrán illetve orosz múzeumokkal, ahol az ott fellelhető, magyar vonatkozású portrékat kell megtalálni. 

Mészáros Ágnes

Művészettörténész, korábban múzeumokban dolgozott, a közelmúltban pedig idegenvezetőként működött. A 19. századdal foglalkozott a legtöbbet, ez a legkedvesebb korszaka. Doktori témavezetője, Szvoboda Dománszky Gabriella invitálására csatlakozott a projekthez. Megtisztelő feladat számára és nagyon örül, hogy hozzájárulhat az életműkatalógus elkészültéhez. Már régóta adós volt ezzel az utókor. Köszönet a Nemzeti Portrétárnak a kezdeményezésért és a kutatómunka összefogásáért, a projekt menedzseléséért.

Bertli Tibor

Bertli Tibor vagyok, történész és térinformatikus. A Miskolci Egyetemen történelem szakán végeztem. Itt ismertem meg Dománszky Gabriellát, aki tanárom és szakmai mentorom volt. Amikor megtudtam, hogy a Nemzeti Portrétár támogatásával Barabás Miklós portréinak katalógusát készíti, úgy éreztem meglévő tudásommal segíthetem a munkáját. Ezáltal egy kis időre visszatértem a kutatótermek miliőjébe és az informatikai ismereteimmel támogatom a kiadvány elkészültét.

Mánc Csilla-Imola

(ESC önkéntes 2021-2022)

Csilla 2021.09.23-án érkezett irodánkba ESC önkéntesként. Tanulmányait Erdélyben a Babes-Bolyai Tudományegyetemen végezte Történelem és Levéltár szakon. Történelem iránti szeretete vezette arra a döntésre, hogy csapatunkban 1 évig jelen legyen. Román tudásának, illetve ismeretségi körének köszönhetően könnyebben fel tudtuk venni a kapcsolatot az erdélyi kutatókkal.

Szarka Kitti
(ESC önkéntes 2021-2022)

Történelem tanári szakon végzett 2021-ben a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán. A Portrétárba a kutatás iránti vágy és a művészettörténeti érdeklődése vonzotta. Örül, hogy részt vehet a Portrétár munkájában és reméli, hogy gyümölcsöző lesz az együttműködés. Bízik benne, hogy eddigi ismereteit jól tudja majd hasznosítani és tovább gyarapíthatja. 

Korpa Andrea

(ESC önkéntes 2022-2023)

Az Európai Szolidaritási Testület programján belül olyan lehetőség nyílt számomra, amely során művészettörténelemmel is foglalkozhatok. Kolozsváron végeztem bölcsészként, mindig is érdekelt a művészet és a mögötte álló munka, így öröm számomra a Nemzeti Portrétár munkatársa lenni egy évig. A Barabás Miklós katalógus készítésében izgalmas élmény részt venni, mivel gyarapíthatom tudásom a történelem, a művészettörténet és könyvszerkesztés terén is. Nagy izgalommal várom az elkövetkező hónapokat.

Czikó Tímea

(ESC önkéntes 2022-2023)


Bölcsészként végeztem a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen és tanulmányaim során kezdtem el igazán érdeklődni a különböző művészeti ágazatok iránt. Az Európai Szolidaritási Testületek programja lehetővé teszi számomra, hogy művészettörténelemmel foglalkozhassak és részese lehessek a Barabás Miklós katalógus elkészítési folyamatának. Örömömre szolgál, hogy majdnem egy éven át a Nemzeti Portrétár munkatársaként a katalógus kutatási és szerkesztési munkálataiban részt vehetek. Kíváncsisággal várom az elkövetkező hónapok kihívásait és munkálatait.

Nemzeti Portrétár
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el